Коронавірус і Церква

Коронавірус і Церква

Коронавірус

 

Як НЕспеціаліст з коронавірусу, під тиском обставин і всесвітнього ФБ-хаосу, спробую і я написати щось про цю хворобу )).

А тепер без жартів. Як пастор з 15-тирічним досвідом та медійник, який відповідально ставиться до джерел інформації, хочу адресувати свій допис віруючим протестантських церков. Якось так сталося, що багато християн досить наївні і вірять у різні конспірологічні теорії та фейки, яких останнім часом дуже багато. В принципі, ще апостол Павло про це попереджав: «Настане бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть собі вчителів, щоб вони їхні вуха влещували» (2-е Тимофiю 4:3).

В світі серйозна ситуація з коронавірусом. В Європі вже не залишилося жодної країни, яка б не мала інфікованих. В Італії практично медичний колапс. За останню добу там померла рекордна кількість людей — 196 осіб (https://www.eurointegration.com.ua/news/2020/03/12/7107406/). Польща посилила контроль на кордонах. США сьогодні призупинили авіаперельоти з Європи (https://www.pravda.com.ua/news/2020/03/12/7243278/).

Більше деталей про коронавірус можна читати на сайті Міністерства охорони здоров’я. Дуже рекомендую. Наприклад, ось ця стаття: https://moz.gov.ua/article/news/7-poshirenih-pitan-pro-novij-koronavirus

Від сьогоднішнього дня в Україні оголошено карантин. Кабмін прямим текстом написав: «Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин, заборонивши:… проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб…» (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zapobigannya-poshim110320rennyu-na-teritoriyi-ukrayini-koronavirusu-covid-19). В багатьох християн виникло питання: що робити із недільними богослужіннями? Чи не є це наступом на свободу совісті? Мої декілька думок стосовно всієї цієї ситуації.

1. Віра християнина не залежить від відвідування богослужінь. Основа нашого християнського життя — це особисті стосунки з Богом. Християни, які сиділи за віру в тюрмах, теж не відвідували недільні зібрання, але стали зразком християнства і сили переконань.

2. Протестанти Південної Кореї, які є зразком християнської віри та посвяти Богу, відмовилися від масових зібрань через епідемію коронавірусу. Це приклад того, як здоровий глузд і турбота про своїх людей перемагають релігійний фанатизм. Тому, думаю, церквам варто подумати про те, щоб змінити формат богослужінь. Можна перейти на домашні групи. Можна робити онлайн-трансляцію проповідей. Можна, якщо церква велика, розділити на зміни, щоб не було великого скупчення людей. Можна і на певний час відмінити богослужіння, стимулюючи людей до особистого вивчення Біблії та сімейних зібрань. Кожен мусить вибрати сам зручний і безпечний формат. Але особливо потурбуйтеся про літніх людей, оскільки коронавірус насамперед вражає саме людей у віці.

3. Християни віками були в авангарді допомоги при будь-яких проблемах. Чи то війни ,чи епідемії, чи катастрофи. Багато християн жертвували своїм життям, щоб допомогти іншим. Деякого хвороби оминали, навіть в лепрозоріях. Дехто інфікувався і чудесно виліковувався або зцілювався. Дехто хворів та помирав. Але все це було заради порятунку інших. Але якщо людина свідомо через власну впертість ігнорує небезпеку, то це приклад глупоти, а не віри.

4. Панікувати не треба. Ні зараз, ні у випадку будь-якої іншої проблеми. «Покладіть на Нього всю вашу журбу, бо Він опікується вами!» (1-е Петра 5:7). Християни мають бути зразком спокою, сили волі і тверезого розуму. Неможна ігнорувати проблему, але й не потрібно панікувати. Станьте підтримкою іншим в цей час, а не тягарем.

5. Молитва і особиста гігієна. Часто нецерковні люди насміхаються з християн, бо вони моляться до Бога. Це дійсно матиме підстави, якщо ми говоритимемо про молитву і нічого більше не будемо робити. Молитва до Бога — це висловлення нашої довіри Йому. А практичні речі, такі як гігієна, вчасне діагностування, лікування — це доказ нашої довіри Богові і християнський приклад іншим людям. Тому, мийте руки, провітрюйте приміщення, їжте вітаміни. Якщо хворий — уникай контакту з іншими людьми, йди до лікаря. І повсякчас моліться.

На останок. Є аргументи: «В Україні лише один офіційно хворий, а карантин на три тижні. Влада бавиться». Про владу не буду, бо завжди знайдеться, за що її критикувати. Звідки ми знаємо, що лише один хворий? З нашим рівнем медицини і відсутністю тестів я б не брався стверджувати подібне. Добавте кількість туристів та заробітчан, які подорожують туди-сюди. Карантин якраз і оголошують, щоб не було епідемії, для профілактики. Бо коли люди сотнями хворітимуть, то буде вже пізно. Італія, як доказ. Тому, карантин — це добре. Взагалі, я б наглухо закрив кордони з Росією, Білоруссю, Молдовою. За Польщу я набагато спокійніший, ніж за ці країни.

Всім здоров’я і Божих благословень!