Керч. Маніпуляції російських і українських медіа.

Керч. Маніпуляції російських і українських медіа.

Росляков

17 жовтня 2018 року 18-тирічний студент Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков прийшов на навчання. Входив в навчальний заклад через вхід з двору. При собі мав велику чорну сумку та чорний рюкзак. Вдягнутий був у білу футболку з написом "Hatred" (Ненависть). Зовнішній вигляд хлопця натякає на бійню в школі Колумбайн.

Через деякий час хлопець підірвав вибуховий пристрій і почав розстрілювати учнів та вчителів з турецької помпової рушниці Hatsan Escort без приклада, яку він купив легально. Стріляв картеччю. В результаті — 21 людина загинула, більше чотирьох десятків — поранені.

Тіло Владислава Рослякова з пробитим черепом знайшли в бібліотеці в обнімку з рушницею. Бібліотека теж натякає на бійню в школі Колумбайн.

труп

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Версії

Спочатку ЗМІ повідомили, щоб був вибух газу, але пізніше пішла інформація про теракт. Згодом версія про теракт була перекваліфікована на вбивство.

Версія слідчих Росії поки така:

«Следственный комитет России в нападении и стрельбе подозревает 18-летнего студента этого колледжа Владислава Рослякова, который «совершил самоубийство».

https://ru.krymr.com/a/kerchenskiy-strelok-ili-fsb-kto-vinovat-v-tragedii/29553502.html

3:46 https://www.youtube.com/watch?v=sBlf_o83Y88

 

Але було багато неофіційних. СтопФейк зібрав їх всі в одному матеріалі, тому я не буду вдаватися в деталі. Звісно, про український слід теж була мова.

Точно так само, як у багатьох українських ЗМІ стосовно різних подій звинувачується «рука Кремля». Не подумайте, що я намагаюся «помирити» нас з агресором чи показати, що і в них, і в нас є погана влада, тому це нас об’єднує. Зовсім ні. Я лише пробую продемонструвати факти і проаналізувати роль медіа. Тому, в світлі нашої війни з Росією це цілком природньо, що вороги підозрюють в своїх проблемах Україну. Навіть, коли це явно їхні внутрішні проблеми. Так само, ми підозрюємо їх.

 

Російські ЗМІ

З перших годин трагедії було багато різних чуток і неправдивої інформації. Деякі з них почали «гармонійно» вплітатися в сюжетні лінії ЗМІ.

Дуже помітно, як провладні медіа вимальовують цю лінію. Я її описую в трьох пунктах далі. Найцікавіше, що слідство вже має величезну кількість відеозаписів самого розстрілу і може посекундно все відтворити. Звідки я це знаю? Канал Вести.Крым опублікували нарізку відео з камер спостереження. Жорстку і нелогічну. Відео встигли обговорити в деяких передачах. Цьому трешові (я маю на увазі коментарі ведучих) можна виділяти окремий блог. Але далі трапилося дуже цікаве. Хоча відео і не було надто інформативне, воно чомусь зникло з каналу. Щастя, що хтось із користувачів встиг його скачати.

Відео розстрілу в Ютюбі і у ФБ.

 

Далі, мої спостереження за «сюжетною лінією» рос-медіа.

1. Росляков діяв один.

Джерело

один

Звісно, доказу, що хлопець був не сам, поки немає. Тому що немає достатньо адекватних джерел інформації. Але є натяки на те, що хлопець міг бути не один.

  • Свідчення школярів та вчителів. Ніхто толком нічого не бачив, але багато-хто чули постріли з різних сторін. Дехто говорить навіть про автоматні черги.
  • За 8 хвилин два десятки вбитих і ще більше чотирьох десятків поранених. Чи міг хлопець самостійно з помпи розстріляти таку кількість людей? В цьому навіть сумніваються експерти. Єдине адекватне відео, яке я дивився — це Ехо Москви. Інтерв’ю зі спеціалістом. Обов’язково гляньте. Хоча тут є одна проблемка, яку теж поки приховують. Ніхто точно не знає, від чого загинули люди: від вогнепальних поранень чи від вибуху. Є підозра, що інформацію приховують, щоб не вичислили, чи міг хлопець самостійно розстріляти таку кількість людей.

 

2. Свідки Єгови

Джерело

Свідки Єгови — заборонена в Росії релігійна організація. Не дивно, що на несформовану психіку майбутнього вбивці, згідно лінії рос-медіа, подіяли єговісти-екстремісти. Це відразу доводить, що влада була права, коли забороняла Свідків Єгови. Але знову є два момента. Свідки Єгови — пацифісти, а сам Росляков — не був їх адептом, лише його мати. Ну і якби він так ненавидів єговістів, то чому він пішов стріляти однокурсників, а не Свідків Єгови?

 

3. Трагедія відбулася, бо з росгвардією не заключили договір на охорону закладу.

Ця «лінія», мабуть, найменш помітна, але її вичислили російські блогери. 

02:00 https://www.youtube.com/watch?v=VhGVXS-tgHc

Трагедія дає можливість офіційно дозволити ужорсточити закони стосовно зброї, збільшити кількість росгвардійців в Криму, зобов’язати навчальні заклади заключати договори з гвардією (а це бізнес). Одні переваги для влади.

 

Ще один «штрих». Найбільший цинізм рос-медіа показали, коли в студію до Ольги Скабєєвої подзвонила дівчина, яка насправді була вже мертвою. Як це можливо? Ось так: ВІДЕО.

 

Українські ЗМІ

Якщо деякі рос-медіа гнуть лінію влади, то окремі наші просто нагнітають ситуації і фейкують. Як приклад, 1+1 або ICTV. Теж деякі штрихи. Подивіться сюжет ТСН, а тоді читайте мої зауваження.

1. На полицях в бібліотеці сліди кількох пострілів.

Де доказ?

 

2. Гроші вкрав в баби.

Насправді, лише МІГ вкрасти. Доказів немає, лише слова бабці, яка не впевнена.

https://www.ntv.ru/novosti/2090560/

Але в репортажі ТСН «міг вкрасти» стає «вкрав». До речі, таку трансформацію зробили і деякі рос та укр ЗМІ.

1

2

3

 

3. Двоє невідомих чоловіків у військовій формі.

Чистої води фантазія журналістів. Ось інтерв’ю баби, яка вживала слово «форма», але не говорила «військова». А може шкільна?

2:42 https://youtu.be/no2x7rWVJ70?t=162

 

4. Спецпідготовка.

Я теж переконаний, що Росляков надто добре володіє зброєю, як для початківця. Звісно, він не профі, але певний «настріл» має. Він помпою без приклада впевнено стріляє від лиця і не вибиває собі зуби. А якщо повірити, що він використовував патрони магнум (підсилені), бо це ще більше підтверджує наявність у Рослякова навичок.

Ось думка експерта (2:48).

Проте, журналісти ТСН йдуть іншим доказовим шляхом. Першим доказом вони наводять наявність довідки про проходження навчання і дозвільних документів. Але насправді такі навчання допомагають лише отримувати навички із безпечного поводження і є виключно теоретичними. Для практики треба стріляти.

Другий доказ — це спецпідготовка в таборі Артек за тиждень до розстрілу. Як доказ — фото хлопця-блондина. Інформація взята з ФБ-допису Івана Абрамова.

Абрам

А от директор «Артеку» пояснив, що на фото не Росляков і також аргументував, чому хлопець не міг бути в них в таборі. Тут вже самі вибирайте, кому вірити, але мені керченський стрілок не схожий на блондина з написом «Артек».

«Это другой мальчик. У нас не может быть детей из системы начального профессионального образования, мы просто с ней не работаем. Это другой ребёнок. К нам дети могут приезжать до 17 лет включительно, но НПО работает с 9-го класса, это ребёнок с 15-16 лет. Они уходят в НПО и СПО и уже в «Артек» попасть не могут. Потому что мы предоставляем услугу общего образования. А дети, которые в колледже учатся, у них есть программа и профессионального образования, мы её не можем реализовать по всему перечню. Ну и если вы видели фото, вы понимаете, что это не тот человек».

Джерело з фото для порівняння.

Примітка. Поки готував цей блог, з’явилося інтерв’ю з хлопцем із Артеку. Це точно не Росляков.

 

5. Рукавиця на правій руці для зручного прицілу.

Це подають, як високий рівень підготовки. А от експерти говорять, що рукавиця на одній руці, це доказ дилетанства.

7:16 https://youtu.be/FutiQmuclko?t=436

 

6. Фанат Новоросії та прихильник Путіна.

Виявили це по двох картинках з якогось профілю у ВК під іменем Влад Росляков? А якщо це не той Влад? Вже ж було подібне, коли звинуватили іншого хлопця. Навіть, якщо це його профіль, то по двох картинках можна сказати лише про симпатію або якусь дурість, але не про прихильність. Зрештою, як така прихильність може бути пов’язана із розстрілом своїх однокласників? Він їх розстріляв, бо вони Правий сектор?

 

Добавимо ще трагічний і нагнітаючий голос, тривожну музику, кінцеві запитання, які випливають із фейкової інформації, і ми маємо зразом українського медіа-трешу.

Якщо рос-ЗМІ відкрито доносять «політику партії», то наші — тупо виготовляють низькопробний маніпулятивний контент.

 

Висновок

Те, що в історії з Росляковим не все чисто, розуміють навіть і самі росіяни.

https://dailystorm.ru/vlast/a-byl-li-malchik-pyat-nestykovok-s-oficialnoy-versiey-tragedii-v-kerchi

 

Але мій допис більше про те, що під час ось таких ситуацій, перевіряються ЗМІ на здатність реально розібратися і дати чесну інформацію. На жаль, таке випробування проходять одиниці.

 

Рекомендую

Фільм-розслідування «Боулінг для Колумбіни»