Християнин і Майдан

Християнин і Майдан

Молись за Україну

Чи можна християнам бути на майдані? Чи можна брати участь у акціях протесту? Таке питання мені задала одна знайома. Ось, що я думаю про це.

Християнин, як громадянин держави має право мати свою думку щодо державотворчих процесів, брати участь у голосуванні, протестувати проти свавілля влади, якщо протести в рамках закону. Ісус Христос і апостоли використовували певні методи протесту проти звинувачень і свавілля влади. Наприклад, Христос не відповідав на запитання, протестував проти охоронця, який його незаслужено вдарив. Апостол Павло вів захист в суді, апелював до Верховного суду, опротестовував незаконне побиття і вимагав публічного помилування.

Стояти на майдані — не гріх. Так само, як лежати на пляжі чи сидіти на лавочці ))) Головне, мотиви, з якими ти там стоїш. Насилля допускається лише для захисту себе чи інших осіб. Але не допускається помста, вандалізм, мародерство. Християнин може співати, молитися, кричати, мовчати, аплодувати разом із усіма, але не повинен вестися на провокації чи виконувати незаконні або аморальні накази.

Те ж саме стосується тих, хто сидить вдома і не підтримує протести. Головне мотивація. Якщо є осуд, брехня, неправдиві коментарі, виправдання чиїхось гріхів — це для християнина теж гріх. Краще робити свої звичні справи і молитися за мир та спасіння людей.

22 травня 2013

Опубліковано: Волиньпост